No 16. jūlija līdz 4. augustam Madonas novadā notiks 26. latviešu mūzikas svētki.

2023. gada 4. jūlijs

Informāciju par katru no koncertiem, to norises vietām un biļešu iegādes iespējām skatīt zem sekojošajām interneta saitēm:
1.koncerts 29.07.)  /  2.koncerts (30.07.)  /  3.koncerts (31.07.) 
4.koncerts (01.08.)  /  5.koncerts (02.08.)  /  6.koncerts (03.08.)
7.koncerts (džeza naktskoncerts - 03.08.)  /  8.koncerts (04.08.)Šoreiz tie tiks atklāti (16.07. - 22.07.) ar topošo mūziķu iecienīto vasaras nometni Daba pilna mūzikas Jumurdas muižā. Nometnes veiksmes stāstu veido ne vien izcilie meistarklašu pedagogi, mēs lepojamies arī ar brīnišķīgajiem nometnes vadītājiem. Šogad piedalīsies 80 bērni un jaunieši no 28 Latvijas mūzikas skolām. Meistarklases vadīs Vita Rozēna - Gaļicka (flauta), Agnese Egliņa (klavieres), Magdalēna Geka (vijole), Anna Veselova (čells), Reinis Tomiņš (sitaminstrumenti), Oskars Herliņš (kompozīcija), Varis Klausītājs (improvizācijas un zīmējumu teātris), Mārtiņš Bergs (orķestris).

Latviešu mūzikas svētku ļoti nozīmīga sadaļa ir jauno komponistu meistarklases (26.07. - 04.08.). Kopš 2013. gada kopumā 52 jaunie skaņraži 10 dienu meistarkursos slīpējuši amata prasmi pie atzītiem kompozīcijas meistariem un profesionālu mūziķu ansambļa, kas iestudē dalībnieku rakstītos darbus, tādējādi gūstot unikālu pieredzi. Šogad piedalīsies 11 dalībnieki.


Savukārt koncertos, kas notiks turpat skolā, Cesvaines pilī un Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kā ik gadu, bagātināsimies ar 20. gs. latviešu klasiķu un mūslaiku skaņražu komponēto mūziku. Dzirdēsim pavisam svaigi rakstītas mūzikas pirmatskaņojumus un turpināsim iesākto tradīciju, vienu vakaru atvēlot nakts džeza koncertam. Šogad koncertu viens no raksturīgākajiem vaibstiem būs tāds, ka gandrīz katru vakaru varēsim baudīt divu dažādu, atšķirīgu kameransambļu skanējumu.

 

Svētkus organizē: Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skola sadarbībā ar Vidzemes jauno talantu atbalsta fondu.
Svētkus finansiāli atbalsta: Madonas novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds.
Svētkus atbalsta: Madonas Kultūras nams, Cesvaines Evaņģēliski luteriskā baznīca, Cesvaines pils, Madonas Valsts ģimnāzija, Madonas reģiona laikraksts “Stars”, Latvijas Radio 3.

 


https://musicmadona.lv/pasakumu-kalendars?fu=read&id=133
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »