Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas simfoniskais orķestris

Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas kamerorķestris dibināts 1997. gadā un tā diriģents līdz 2011. gadam bija Artis Kumsārs. Orķestris viņa vadībā ir koncertējis Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Austrijā. Atzīmēšanas vērta ir arī dalība IX Latvijas  skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku (2005) apvienotajā simfoniskajā orķestrī, ko diriģēja Andris Riekstiņš, aizsākot simfonisko orķestru kustības iekļaušanu svētkos. Līdz ar to ir piepildījusies skolas direktora sen lolota ideja, kas 2015. gada dziesmu svētkos materializējās jau varenā 24 simfonisko un kamerorķestru spēkā.
Orķestra repertuārā liela vērība tiek pievērsta tieši latviešu komponistu mūzikas atskaņošanai, rosinot skaņražiem radīt jaundarbus. Kā svarīgs notikums, kas 2016. gadā jau sešpadsmito reizi pulcēs Vidzemes aktīvākos kolektīvus, atzīmējams VIDZEMES KAMERORĶESTRU FESTIVĀLS – vēsturisks pirmsākums, jau iepriekš minētai, Latvijas simfonisko orķestru kustībai, kur katru gadu aktīvu dalību ņem arī madonieši. Jāatzīmē, ka šī festivāla idejas autors, vēlreiz apliecinot savu nozīmību Latvijas kultūras ainavā, ir Artis Kumsārs.
2011. gada septembrī par orķestra diriģentu kļuva Mārtiņš Bergs. Turpinot Arta Kumsāra iedibinātos LATVIEŠU MŪZIKAS SVĒTKUS, repertuāra pamatā joprojām ir latviešu komponistu mūzika.
Jauna un lieliska tradīcija ir arī diriģenta izveidotais un nu jau trešo gadu skolā notiekošais konkurss MUZICĒJAM KOPĀ AR ORĶESTRI. Īpašā iespēja uzstāties kā solistam ar orķestri tiek dota jebkuram skolas audzēknim, tādējādi konkursa galvenais ieguvums ir motivācija mācīties, lai izcīnītu šo godu. Konkursa vērtību pierāda arī lielā klausītāju interese.
Kolektīvs lepojas arī ar saviem izcilajiem panākumiem pēdējo gadu valsts nozīmes konkursos. 2013. gadā kamerorķestris piedalās Latvijas mūzikas skolu stīgu ansambļu un stīgu orķestru konkursā Musica da Camera, kur iegūst 2. vietu, savukārt 2015. gada pavasarī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku stīgu, kamerorķestru un simfonisko orķestru skatē Madonas – Valkas apvienotais simfoniskais orķestris iegūst 1. vietu ar izcilību.
 
 
Artis Kumsārs un Andris Riekstiņš
Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas simfoniskais orķestris (2015.gads)

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2023 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »