Panākumi II Starptautiskajā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursā

2023. gada 14. aprīlis

Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolu ar panākumiem pārstāvēja Līgas Cepītes audzēkņi
Jēkabs Kumsārs 1.kl., Gustavs Saulītis 4.kl., Patriks Rafaels Klūga 7.kl.
un
Andreja Cepīša audzēkne Samanta Alise Putniņa 5.kl..
 


Aprīļa sākumā, Daugavpilī, norisinājās II Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss. Tā mērķis ir sekmēt muzicēšanas prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem un vienlaikus godināt pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko vārdu, kurš dzimis Daugavpilī, bet vēlāk pārcēlies uz dzīvi Amerikā.

Konkursā piedalījās ap 260 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Lietuvas, Ungārijas, Ķīnas un Kanādas. Konkursantu sniegumu vērtēja Starptautiska žūrija 11 cilvēku sastāvā no vairākām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Kanādas, Ukrainas un Izraēlas.

Vislielākais dalībnieku skaits (117 audzēkņi) bija klavieru kategorijā, kur sekmīgi piedalījās 3 pedagoģes Līgas Cepītes audzēkņi:
Jēkabs Kumsārs 1. klase (jaunākā grupa) – 2. vieta,
Gustavs Saulītis 4. kl. (vidējā grupa) – 2. vieta,
Patriks Rafaels Klūga 7. kl. (vecākā grupa) – 2. vieta.

Dalībnieku skaita ziņā otrā lielākā konkursantu kategorija bija pūtēji, kuru pārstāvēja pedagoga Andreja Cepīša audzēkne:
Samanta Alise Putniņa 5. kl. (vidējā grupa) – 2.vieta (kcm. Līga Cepīte).

Paldies pedagogiem Līgai Cepītei, Andrejam Cepītim un viņu audzēkņiem par ieguldīto darbu, kā arī vecākiem par rūpēm un atbalstu!
 
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »