Absolventu koncerts

Notiek: 20. maijs 17:00 - 19:00

Pirmdien Jāņa Norviļa Mūzikas skolas laimas zālē 2019. gada absolventu koncerts. Koncertā piedalījās visi 25 absolventi. [...]

1. Egils Akaševs, 6. mežraga sp. kl. - K.Sen-Sanss Romance
/ped. Arturs Kloppe, KCM Jolanta Grase/
2. Ance Greidiņa, 8. klaviersp. kl. - Jēk.Mediņš Prelūdija fa#
/ped. Ilze Tomsone/
3. Laura Voicehova, 8.vijoles sp. kl. - G.Punjani Largo
/ped. Inese Freija, KCM Jolanta Grase/
4. Gunita Gedrovica, 6.kokles sp. kl. - A.Krumpholcs Rondo
/ped. Inese Ābola/
5. Arvis Raubiškis, 8.klaviersp. kl. - J.Porietis Prelūdija Nr.1
/ped. Līga Cepīte/
6. Kārlis Gailums, 6.klarnetes sp. kl. - K.M.Vēbers Sonatīne
/ped. Andrejs Cepītis, KCM Jolanta Grase/
7. Katrīna Bērziņa, 8.vijoles sp. kl. - V.Šērs Taurenīši
/ped. Inese Freija, KCM Jolanta Grase/
8. Laura Māliņa, 8.kora kl. - Dž.Paisjello Nel cor piu non mi sento
/ped. Inga Avišāne, KCM Jolanta Grase/
9. Dagnija Kudure, 8.klaviersp. kl. - M.Zariņš Groteskā deja
/ped. Tatjana Savicka/

 
10. Felicita Trokša /6.flautas sp. kl./, ped. Artūrs Grandāns
                                                             KCM Daiga Matroze
            B.Bujevskis Melodija
 
 
 
11. Irbe Karlsone /8.čella sp. kl./, ped. Iveta Graubiņa-Zviedre
                                                                 KCM Ilze Tomsone
                        J.Ķepītis Dziesma
 
12. Ance Lūse /8.klaviersp. kl./, ped. Tatjana Savicka
               F.Burgmillers Turku rondo op.68 Nr.3
 
13. Annija Kristiāna Sirmā /6.saksofona sp. kl./, ped. Andrejs Cepītis
                                                                                 KCM Jolanta Grase
               Dž.E.Barā Elēģija
 
14. Elīza Ščeglova /8.vijoles sp. kl./, ped. Velga Sokirka
                                                            KCM Tatjana Savicka
               F.Kreislers Sinkopes  Sol
 
15. Laura Līva Umperoviča /8. klaviersp. kl./, ped. Jolanta Grase
               Alfr.Kalniņš “Rudens”
 
16. Evelīna Bišuka /6.flautas sp. kl./, ped. Vineta Krēsliņa
                                                             KCM Daiga Matroze
               K.Debisī “Mazais nēģerēns”
 
17. Evija Madara Brūne /8.klaviersp. kl./, ped. Līga Cepīte
               R.Dubra Pirmā miniatūra no cikla “Atspulgu lauskas”
 
18. Paula Silava /6.flautas sp. kl./, ped. Artūrs Grandāns
                                                         KCM Jolanta Grase
               A.Tomā Polonēze
 
19. Māra Madara Imša /8.vijoles sp. kl./, ped. Velga Sokirka
                                                                   KCM Tatjana Savicka
               Ā.Skulte Ārija
 
20. Līva Šahno /8.klaviersp. kl./, ped. Līga Cepīte
               G.Pelēcis “Zibakcija”
 
 
 
 
21. Valērija Dimitrijeva /8.vijoles sp. kl./, ped. Inese Freija
                                                                    KCM Jolanta Grase
            F.Davids Etīde op.1 Nr.30
 
22. Everts Smudzis /6.eifonija sp. kl./, ped. Arturs Kloppe
                                                              KCM Jolanta Grase
            M.Ed.Šenette “Rīta sveiciens”
 
23. Krišjānis Rudzāts /6.akordeona sp. kl./, ped. Silvija Bērziņa
            A.Doga Etīde “Strautiņ”
 
24. Zane Gerenberga /6. saksofona sp. kl./, ped. Andrejs Cepītis
                                                                       KCM Jolanta Grase
            J.B.Singelē Koncerts op.84
               
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Baiba Renerte (mecosoprāns), Rūta Īzāka-Mača (flauta), Ilze Kundziņa (klavieres)

Satikšanās trijatā, tā ir trīs mūziķu satikšanās vienai ar otru projektā “Kameransamblis.lv”, latviešu mūzikā un satikšanās ar klausītājiem!
 
Baiba Renerte. Ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesores Anitas Garančas klasē. Latvijas Nacionālajā operā debitējusi 2004.gadā  Orlovska lomā J. Štrausa operetē „Sikspārnis”. Dziedātājas repertuārā ir lomas vairākos LNO iestudējumos (Donna Elvīra V.A. Mocarta operā „Dons „Žuans”, Otrā Dāma V.A. Mocarta operā „Burvju flauta”, Bradamante G.F. Hendeļa operā „Alčīna”u.c.) Baiba Renerte piedalījusies arī K.M. Šēnberga mūzikla „Nožēlojamie” iestudējumā Fantīnas lomā, kā arī iestudējusi alta solo partiju B. Holtena operā „Operācija: Orfejs”. Baibas Renertes repertuārā ir arī tādi vokālie cikli kā M. Ravela „Madagaskaras dziesmas”, B.Britena „Kabarē dziesmas”, K.Montsalvāža „Piecas melnās dziesmas”, kā arī alta solo partijas V.A. Mocarta un F. Hidaša,  Rekviēmos,  Dž.B. Pergolēzi Stabat Mater u.c..
Paralēli darbībai dažādos kamermūzikas un populārās mūzikas projektos, Baiba darbojas kā vokālais pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Baibas Renertes vispusīgo radošo darbību raksturo arī tas, ka viņa jau vairākus gadus nodarbojas ar animācijas filmu latviešu dublāžas režiju, kā arī viņas balss ir dzirdama vairākās latviski ieskaņotās filmās un seriālos. 

Rūta Īzāka-Mača ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā doc. Ilzes Urbānes flautas klasē (2008) un prof. Guntas Rasas kameransambļa klasē (2012), kā arī SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi J. Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos pie prof. Matti Helina (2007). Veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Kā soliste un orķestra mūziķe koncertējusi kamerorķestra Latvijas filharmoniķi sastāvā Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem Konsonanse, Vidzemes kamerorķestris, Gaudeamus orchestra un 2011./2012. gadā muzicējusi The Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā. Zināšanas flautas spēlē papildinātas meistarklasēs pie Žana Kloda Žerāra (Francija), Karlo Jana (Luksemburga), Filipa Benuā (Nīderlande), Natālijas Gerakis (Grieķija / Vācija), Jānoša Balinta (Ungārija), Mateja Zupana (Slovākija), Vallijas Hāzes (Vācija), Konrada Hintelera (Vācija), Sāras Ņūboldas (Lielbritānija), Kārinas Levainas (ASV), Kristofa Huntgeburta (Vācija), Dietera Flurī (Austrija), Evas Amsleres (ASV) un Algirda Vizgirda (Lietuva). Meistarklasēs kameransamblī papildinājusies pie Filipa Molla (Vācija), Ievas Ošas (Latvija / Austrija), Filipa Benuā (Nīderlande), Filippo Faes (Itālija), Evas Ržeteckas (Polija), Natālijas Sakosas (Igaunija), Katerinas Engličovas (Čehija) un Kristīnes Vautersas (Beļģija). Rūta Īzāka-Mača pasniedz flautas spēli Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Ilze Kundziņa ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema (solo klavierspēle), SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros semestri papildinājusies Ķelnes Mūzikas augstskolā pie prof. Vasilija Lobanova, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie Daniela Blumentāla (Brisele), Vilema Brona (Nīderlande), Žaka Ruvjē (Francija), Hansa-Petera Štencla (Vācija), Mati Rakallio (ASV), Bernda Geckes (Vācija).Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā (2008), Čehijā (2005) un Francijā (2004), kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV. Ilze Kundziņa ir pedagoģe un koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.
 

„Kameransamblis.lv”  ir projekts, kura pamatā ir ansamblis DuoRI - flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa. Rodoties vēlmei sadarboties ar citiem mūziķiem un meklējot nosaukumu ansamblim, kura sastāvs mainītos, radās doma par nosaukumu “Kameransamblis.lv”, kas reizē ir arī ansambļa mājas lapas adrese. Kopš 2014.gada izveidojusies cieša sadarbība ar čelistu Mārci Kuplo (Šveice) un mecosoprānu Baibu Renerti, sniegti koncerti visā Latvijā.

Koncertā būs iespēja klausīties skaistākos 20.gadsimta latviešu komponistu opusus balsij, flautai un klavierēm. Skanēs gan klasiskas vērtības, gan retāk atskaņoti darbi.
Koncertu atklās Jāzepa Vītola „Mirdzas dziesma”, tas būs  veltījums mūsu meistaram 155. gadadienā. Jāņa Mediņa un viņa brāļa Jēkaba Mediņa skaņdarbi piešķirs vakaram romantisku noskaņu, zvaigžņu apdziedātāja Lūcija Garūta izskanēs ažūrā trio „Mirdzošā tīklā”. Par nosacītu klasiku flautas repertuārā jānosauc Romualda Kalsona noskaņām bagātā Svīta flautai un klavierēm, savukārt pavisam cits temperaments atklāsies komponista apdarinātajā latgaliešu tautasdziesmā “Kur gaismeņa zyla ausa” Baibas izpildījumā. Īpaša vērība šajā programmā pievērsta Aivara Kalēja daiļradei, vienā no darbiem - „Šerbūras lietussargu” mūzikas autora Mišela Legrāna daiļrades ietekmētajā „Satikšanās lietū” varēs klausīties koncertos ne tik bieži dzirdamo pikolo flautu. Latviešu kamermūzikas koncertā neiztikt bez kāda Pētera Plakida darba - skanēs asprātīgā, citātiem un alūzijām bagātā „Ēnu deja” flautai un klavierēm, kā arī dzirdēsim komponista mūzikā tulkotos Trīs Ojāra Vācieša dzejoļus. Sievišķīgs piesitiens būs (Baibai, Rūtai un Ilzei satiekot Selgu Menci) Trīs Māras Zālītes dzejoļu atskaņojumā.

 
 
Kameransamblis.lv
Kameransamblis.lv

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »