Esmu laimīgs, ka man ir iespēja būt mūziķim.

Mārtiņš Bergs, 2017. gada 8. decembris

Es joprojām brīnos par to, ka uz šīs mazās, bet mums lielās zemes, ir neticama iespēja rasties Mocartam (arī tam, kurš dzīvoja alu laikmetā), kas atradis veidu, likumsakarības un loģiku kā izrauties no pirmatnējā trokšņa un caur primitīvu vienbalsību atrast ceļu līdz fantastiskai mistērijai tūkstošbalsu simfonijā, strukturētā mūzikas arhitektonikā, kas ļauj skaņai iegūt spārnus, lidot, iegūt formu un saturu, tādējādi kļūstot par pasaules harmonijas visemocionālāko, tiešāko un skaistāko vēstnesi.

 

Esmu pārliecināts – mūzika ir  skaistākā  no mākslām. Tā ir arī visizplatītākā māksla, tādēļ reizē arī visizmantotākā – visur skanoša un bieži bez cenzūras. Tas rada apstākļus lielai iespējai degradēties, kā to īpaši redzam mūsdienās.

Un šai brīdī lielu nozīmi iegūst  Skola un  Skolotājs  – ceļš uz izpratni, gaumes treniņš, lai  cilvēks  iemācītos atšķirt graudus no sēnalām. Ja, piemēram, literatūras mācībā tas liekas pašsaprotami, ka lubenei ir sava vieta, tad vispārējā vērtību sistēma mūzikā ir ārkārtīgi piesārņota. 

Šai kontekstā es  lepojos ar  mūsu skolas skolotājiem, kuri, darot svētīgu darbu, dara to visaugstākajā līmenī. Par to liecina viņu darba augļi. Pateicoties Jums, skolotāji, esam viena no labākajām Latvijas mūzikas skolām un, atzīmējot pēdējo gadu izcilos rezultātus, saku paldies, ka Jūs veidojat spilgtus talantus, spēcīgus absolventus, gudrus cilvēkus.

 

 
« Atpakaļ Pastāsti draugiem:

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »