21. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

2023. gada 24. februāris

2023. gada 4. martā 16.00 Lēdurgas kultūras namā notiks 21. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls.

​Šis festivāls ir "ceļojošs" un notiek tajās pilsētās, no kurām ir orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā, Limbažos, Salacgrīvā un Valkā – dažās pilsētās jau vairākas reizes.
Festivāls aizsākās 2000. gadā Cēsīs, kur piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Vairāki orķestri ir festivālam pievienojušies vienu vai vairākus gadus, no kādreizējā Rīgas rajona orķestra ir izveidojušies vairāki patstāvīgi orķestri.
21. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņos 15 minūšu programmu atsevišķi, bet festivāla galvenais notikums būs apvienotais orķestris koncerta noslēgumā. Programmā skanēs gan klasiķu, gan mūsdienu autoru skaņdarbi. 
Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls kļuvis par tradicionālu pasākumu. 21 gada laikā ir augusi mākslinieciskā izpildījuma kvalitāte, tāpēc visi interesenti tiek laipni aicināti paklausīties grandioza (ap 150 dalībnieku) jauniešu simfoniskā orķestra sniegumu.
 
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »