28.04. Ainas Kalnciemas (klavesīns) un Madaras Liepiņas (vijole) koncerts

2022. gada 14. aprīlis

28.04. Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas Laimas zālē notiks Ainas Kalnciemas (klavesīns) un Madaras Liepiņas (vijole) koncerts.
Programmā:
J. S. Bahs, Sonāte vijolei un klavesīnam
Dž. Tartīni Sonāte solo vijolei
F. Kuperēns. Ž. Ramo, D. Skarlati skaņdarbi klavesīnam solo
F. M. Veračīni Sonāte vijolei un basso continuo
kā arī improvizācija koncerta gaitā.


Aina Kalnciema dzimusi Rīgā. Ar izcilību absolvējot klavieru un ērģeļu spēles klases Pēterburgas Konservatorijā, viņa turpināja izkopt savu klavesīna spēles meistarību Holandē, Francijā, Šveicē un Vācijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ir apceļojusi ar vieskoncertiem agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju un Eiropas valstis. Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, tādiem kā Pēterburgas Filharmonijas orķestri, "Maskavas Virtuoziem", " Musica Viva", dažādiem kamerorķestrim no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kopš 1998. gada Aina Kalnciema ir ansambļa "Baltic Trio" dalībniece, ar kuru kopā izpilda un ieraksta mūsdienu skaņdarbus flautai, čellam un klavesīnam, kurus sacerējuši Baltijas valstu komponisti. A. Kalnciema ir piedalījusies daudzos Eiropas festivālos un muzicējusi kopā ar izciliem dažādu valstu mūziķiem (J. Holloway, B. Skride, I. Monighetti, S. Preston, L. Duftschmidt, A. Mustonen, Paolo Pandolfo, A. Rudins, O. Zoboli, A. un M. Utkiniem, E. Bosgraaf, flautistu Massimo Mercelli u.c. kā arī ar tādiem ansambļiem kā "La Petite Bande", "Musica Antiqua Koln", "Les ArtsFlorissants", "Hortus Musicus"). Emerit. prof. Aina Kalnciema apvieno pedagoģes darbu Latvijas Mūzikas Akadēmijā ar Baha Mūzikas fonda prezidentes pienākumiem. Viņa ir Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore, kuru viņa dibināja 2001. gadā. Kā Baha festivāla direktore, māksliniece ir arī agrīnās mūzikas organizāciju REMA un NORDEM locekle. Aina Kalnciema ir veikusi daudzus agrīnās un mūsdienu mūzikas ierakstus, tai starpā pasaules pirmatskaņojumus kas rakstīti speciāli viņai.
2008. gadā Aina Kalnciema tika apbalvota ar Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni (Virsnieka pakāpe).
2011. gada 21. martā Aina Kalnciema kā Baha Mūzikas fonda prezidente un Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore saņēma Rīgas Domes ikgadējo balvu "Baltais zvirbulis" par savu nozīmīgo ieguldījumu starptautiskajā kultūras apmaiņā, sadarbojoties ar izciliem un pasaulē atzītiem māksliniekiem.

Madara Liepiņa, dzimusi Rīgā, Latvijā mūziķu ģimenē un vijoli sākusi spēlēt sešu gadu vecumā. No 2012. līdz 2018. gadam studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur iegūst maģistra diplomu. Kopš 2017. gada pilnveidojas Itālijā pie M ° Roberto Muttoni, kā arī asistē meistarklašu projektu "Maksims Jākobsens". Kā soliste un ar dažādiem kameransambļiem ir uzvarējusi konkursus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Armēnijā un Itālijā. Svarīgākie rezultāti iekļauj 1. vietu “Brālis un māsa” starptautiskajā konkursā Sanktpēterburgā, Krievijā (2003. g.), 1. vietu Nacionālajā vijolnieku konkursā Rīgā (2004. un 2008. g.) 1. vietu Starptautiskajā konkursā jaunajiem mūziķiem Siguldā, Latvijā (2007. g.), 3. vietu Starptautiskajā T. A. Gaidamovičas konkursā kamermūzikas festivālā Magņitogorskā, Krievijā (2014. g.), 1. vietu (2015. un 2016. g.) JVLMA labākais kameransamblis un 1. vietu (2018. g.) konkursā Jaunie Veronas mākslinieki, kā arī ir ierakstījusi tiešraides koncertus Radio Klasika. Piedalījusies meistarklasēs pie Petru Munteanu, Antona Baranova, Ludmilas Jeseņinas, Magnusa Eriksona, Petera Herrestala, Vadima Gluzmana, Kjoko Takezavas u.c. 2017. gada Arvikas (Zviedrija) Ingesunds Musikhogskolan uzticēja Madarai spēlēt Gaetano Pollastri (1936) vijoli, bet kopš 2018. gada Italijā ir privileģēta spēlēt Giovanni Lazzaro vijoli (Paduja, Itālija).





 
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2024 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »