13.04., trešdien, aicinām uz koncertu "Starp čellu un klavierēm"

2022. gada 30. marts

Koncertprogrammas "Starp čellu un klavierēm" centrā ir divas no čella un klavieru dueta skaistākajām un personīgākajām sonātēm, kas sarakstītas 19. gs. un atklāj pāreju no klasicisma uz romantisma domāšanu. Romantisko, kontrastaino un dzīvespriecīgo L. van Bēthovena ceturto sonāti čellam un klavierēm, ko viņš ir veltījis savai mūža mīlai M. Erdodī, pretstatīs I. Zemzara dziļi personīgā, vērojošā un meditatīvā miniatūra "Mēnesgaisma", bet koncerta noslēgumā skanēs J. Brāmsa trauksmainā un vērienīgā pirmā sonāte čellam un klavierēm, kurā izcili apvienojas klasicisma formas ar romantisko ekspresiju.

 


Duo BeKars dalībnieki Beatrise Silvija Blauberga (čells) un Kārlis Gunārs Tirzītis (klavieres) kamermūziku spēlē kopā jau kopš skolas laikiem Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, bet studiju gados mūziķi aktīvi sākuši iestudēt programmas tieši čella un klavieru dueta sastāvam. Par duo BeKars debiju var uzskatīt koncertu skaistajā Itālijas villā Carlotta 2019. gadā, pēc kura sekoja regulāra mūziķu sadarbība projektos Latvijā, Itālijā un Šveicē. Beatrise Silvija Blauberga mācījusies Ženēvas mūzikas akadēmijā, bet Kārlis Gunārs Tirzītis klavierspēli apguvis Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā un Milānas konservatorijā, taču kopīgi abi ieguvuši kamermūzikas maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, studiju laikā papildinot zināšanas Vīnes mūzikas un mākslas akadēmijā Erasmus+ programmā. Kā duets piedalījušies meistarklasēs pie Garija Hofmaņa, Dandžulo Išizakas, Vensina Janga, Tatjanas Koršunskajas un Denisa Sverina.


 
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2022 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »