Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skola sadarbībā ar Valsts policiju atgādina par atstarotāju nepieciešamību diennakts tumšajā laikā

2020. gada 10. novembris

Arvien lielāks skaits bērnu un jauniešu savas ikdienas gaitas turpina izmantojot velosipēdu. Tas notiek neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts tumšā laika.
Nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepietiekoši aprīkots velosipēds vai pats braucējs. Ja velosipēds ir aprīkots ar lukturīšiem vai atstarotājiem, tad ceļu satiksmē ir redzams vismaz no 150 metru attāluma.


Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem:
 priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim.
 abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem;
 priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju
 Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
 
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
© 2021 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »