Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra koncerts 02.03. 18:00

2023. gada 20. februāris

Ceturtdien, 2. martā plkst. 18.00 Madonas pilsētas kultūras namā visi interesenti aicināti uz koncertu “Plecu pie pleca”. Šajā koncertā plecu pie pleca kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfonisko orķestri muzicēs Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas un Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi.

Īpašs piedzīvojums mūzikas skolas audzēkņiem būs ne tikai uzstāšanās kā orķestra mūziķiem, bet arī sadarbība ar orķestri kā solistiem. Diriģenta, JVLMA profesora Viestura Gaiļa vadībā JVLMA simfoniskā orķestra priekšā stāsies Madonas Mūzikas skolas audzēkņi:
jaunā eifonista Jāzepa Mālnieka sniegumā dzirdēsim Enriko Tosetti “Serenādi”,
Kristiāns Bružs dziedās Jāņa Lūsēna dziesmu “Rīta klusums”,
bet čellists Eduards Labucis spēlēs Līgas Celmas-Kursietes skaņdarbu “Zīlīte, žubīte”.
Skaistu, melodisku un noskaņām bagātu repertuāru klausītājiem piedāvās arī jaunie diriģenti - JVLMA diriģešanas katedras studenti - Klāvs Borozdins, Jēkabs Krists Kalniņš, Māris Kuģis, Jānis Lapsa, Krišjānis Circenis, Anastasija Gailīte un Edgars Samorodovs. Viņu vadībā JVLMA simfoniskā orķestra sniegumā izskanēs uvertīras no Volfganga Amadeja Mocarta operām “Dons Žuans” un “Burvju flauta”, un Karla Marijas fon Vēbera operas “Oberons”, Johannesa Brāmsa “Traģiskā uvertīra”, Franča Šūberta “Itāļu uvertīra” un Šarla Guno “Mazā simfonija pūtēju nonetam”.
Koncertu sērija “Plecu pie pleca” aizsākās 2019. gadā, kad JVLMA simfoniskais orķestris, uzstājoties Latvijas reģionos, vienā no koncerta skaņdarbiem studentu orķestrim pievienoties aicināja vietējās mūzikas skolas un tuvākās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņus.
Šāda koncepcija sniedz būtiskus ieguvumus tieši skolēniem – iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā, augstskolas mācībspēka vadībā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt, JVLMA studentiem tā ir ļoti laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām. Redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Lielu pateicību ir pelnījuši arī jauno mūziķu pedagogi, kuri spēj saskatīt, motivēt un iedegt dzirksti jaunajos mūziķos.
Projekts “Plecu pie pleca” tiek īstenots, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Koncertā ieeja bez maksas.
 

2019. gada 25. maijs

a t z i ņ a

Mēs kaut ko radīt varam tikai pēc savas iekšējās pasaules, sava garīguma, savu spēju un iespēju robežas. Mūsu apziņai ir liels iespaids no ārējās pasaules. Radot ko jaunu mēs patiesībā radam pasauli – tādu, kādu to redz mūsu iekšējais “es”.

teksta autors: nezināms
fotogrāfijas autors: Jānis Porietis


Piesakies jaunumiem
Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes © 2023 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »