Stīgu nodaļā pašreiz mācās  63  audzēkņi- 47 vijolnieki un 16 čellisti. J.Norviļa Madonas Mūzikas skolas Maijas Lisovskas un Māra Jansona vijoles spēles klases absolventes ir pašreizējās vijoles spēles skolotājas- Velga Sokirka, Gunta Riekstiņa, Inese Freija un Daina Ozoliņa.
         Skolotājas Maijas Kalniņas un Ilzes Petrovskas iesākto darbu čella spēles klasē turpina skolotāji-Iveta Graubiņa-Zviedre un Māris Ziemelis.
        Stīgu nodaļas audzēkņi kuplina daudzus koncertus gan pilsētā, gan ārpus tās, kā arī ņem aktīvu dalību dažādos konkursos, iegūstot godalgotas vietas.
        Skolā darbojas jaunāko klašu vijolnieku ansamblis un trio skolotājas Velgas Sokirkas vadībā, kuplinot koncertus un ar panākumiem piedaloties konkursos. Tāpat skolā darbojas arī jaunāko klašu čellistu ansamblis Ivetas Graubiņas-Zviedres vadībā.
       Skolas lepnums ir kamerorķestris Mārtiņa Berga vadībā, kurā dalību ņem visi vidējo un vecāko klašu stīgu un nodaļas audzēkņi, kā arī atsevišķi pūtēju nodaļas audzēkņi. Orķestris gūst panākumus konkursos Latvijā un ar panākumiem koncertē dažādās Latvijas vietās. Īpaši izceļama ir mūsu skolas visu nodaļu audzēkņu iespēja uzstāties solo ar kamerorķestri ,,Muzicēsim ar orķestri’’ konkursa ietvaros. Tā ir spēcīga motivācija audzēkņiem censties pilnveidot savas muzicēšanas prasmes. Liels prieks ir par absolventu izrādīto vēlmi un dalību šī orķestra sastāvā.
     Stīgu nodaļa lepojas ar saviem absolventiem.Dažādos orķestros spēlē vijolnieces Rasa Kumsāre, Laura Lāce, Inga Tomsone, Marta Spārniņa (Simfonetta Rīga koncertmeistare), Inga Lisovska, Zigmārs Grasis( Valsts koris Latvija).Neakadēmiskās mūzikas žanrsos spilgti sevi apliecina Inta Broka( vijole), Ilze Lejiņa(vijole, saksofons), Ieva Kerēvica (vokāls),  Artūrs Biķernieks( vokāls).
Linda Šņepste, Alise Bartuša, Katrīna Štromberga - 2018.gada aprīlis
Linda Šņepste, Alise Bartuša, Katrīna Štromberga - 2018.gada aprīlis
pianiste
Agnese Egliņa 2018. gada 22. augusts

21. Latviešu mūzikas svētku meistardarbnīcas pērlīte

2. klases Trio – 2 vijoles un klavieres.

Pēc atskaņojuma pianistam iesaku būt klusākam balansā attiecībā pret divām vijolniecēm, lai varam dzirdēt pilntiesīgi visus dalībniekus!

Uz ko saņēmu komentāru – “Skolotāj, vai varam vijolniecēm pielikt mikrofonus, lai es arī varu normāli spēlēt un izbaudīt mūziku”!

Piesakies jaunumiem
© 2018 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »