Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas 2019. gada izlaidums

2019. gada 24. maijs

Sveicam un lepojamies ar mūsu 25 absolventiem un viņu skolotājiem. Sveicam visus vecākus radus, draugus – ikvienu, kas priecājas par šo panākumu.
 
Pūšamo instrumentu nodaļu 2019. gadā absolvējuši 9 audzēkņi
Flautas klase (3)
Evelīna Bišuka (ped.  V. Krēsliņa)
Felicita Trokša, Paula Silava (ped. A. Grandāns)
Klarnetes klase (1)
Kārlis Gailums (ped. A. Cepītis)
Saksofona klase (3)
Kalvis Kristers Krīgers, Zane Gerenberga, Annija Kristiāna Sirmā (ped. A. Cepītis)
Mežraga klase (1)
Egils Akaševs (ped. A. Kloppe)
Eifonija klase (1)
Everts Smudzis (ped. A. Kloppe)


Taustiņinstrumentu nodaļu absolvējuši 8 audzēkņi
Klavieru klase (7)
Evija Madara Brūne, Arvis Raubiškis, Līva Šahno (ped. L. Cepīte)
Ance Greidiņa (ped. I. Tomsone)
Dagnija Kudure, Ance Lūse (ped. T. Savicka)
Laura Līva Umperoviča (ped. J. Grase)
Akordeona klase (1)
Krišjānis Rudzāts (ped. S. Bērziņa)
 

Kora klasi absolvējis 1 audzēknis
Kora klase (1)
Laura Māliņa (ped. I.  Avišāne)
 
 
Stīgu instrumentu nodaļu absolvējuši 7 audzēkņi
Vijoles klase (5)
Māra Madara Imša, Elīza Ščeglova (ped. V.  Sokirka)
Katrīna Bērziņa, Valērija Dimitrijeva, Laura Voicehova (ped. I. Freija)
Čella klase (1)
Irbe Karlsone (ped. I. Graubiņa – Zviedre)
Kokles klase (1)
Gunita Gedrovica (ped. I. Ābola)
 
Pedagogi par saviem absolventiem
 
Evelīna: “Klusa, noslēpumaina būtne ar skaistām, izteiksmīgām acīm. Meitene, kas apveltīta ar vēsu prātu un neļauj sevi izsist no līdzsvara.  Paralēli mūzikas skolai Evelīna veltīja laiku vīrišķīgam sporta veidam – karatē un guva labus panākumus sacensībās. Tur droši vien vēsais prāts bija īstajā vietā. Evelīna ir no tiem, kas runā ļoti maz. Viņai piestāv moto: labi izdarīts ir labāk nekā labi pateikts.”

Felicita: “Sievišķīga būtne, kurai piemīt francūzietes šarms. Lieliska vērotāja, taisnīga, saprotoša, smalkjūtīga. Nav svešs slinkuma velniņš. No visādām slapjām nebūšanām allaž iziet sausām kājām, jo Felicitas vārds nes veiksmi.
 
Paula: “Paula ir kā burbuļojošs strauts- enerģijas un dzīvības pārpilna. Viņai nekad nemēdz būt garlaicīgi, netrūkst  ideju  un izdomas. Paula burtiski izbauda dzīvi, dāvājot prieku arī citiem. Viņa ir sabiedriska, dzīvespriecīga, jautra un draugu vidū populāra. Vienmēr tiecas sasniegt savus izvirzītos mērķus, ir neatlaidīga.“
 
Kārlis: “Nosvērts, labsirdīgs, izpalīdzīgs un draudzīgs. Nekad neatkāpjas no iecerētā, neapstājas grūtību priekšā. Tic saviem spēkiem. Māk klausīties un uzklausīt. Nav skops un nekad nevienam nedarīs pāri. Tiecas pēc miera un harmonijas. Pēc dabas romantiķis. Meitenes to novērtē…”
 
Kalvis Kristers: “Punktuāls. Darbus cenšas izdarīt labi un laikā, kas vainagojas ar panākumiem. Savu fizisko formu uztur sportojot, par ko gūst medaļas. Saimniecisks, praktisks, radošs, kārtīgs. Sava ceļa gājējs ar spēcīgu analītisku prātu. Atbalsta ģimeni, mīl savus tuviniekus. Atklājis kora dziedāšanas mākslu korī Cesvaine.”
 
Zane: “Zane ir pilna mīlestības un trauksmes. Viņa kā putns tiecas pēc plašumiem, izpleš spārnus, ceļas debesīs, lai baudītu brīvību un sauli. Emocionāla, ar smalku dvēseli un māksliniecisku gaumi. Draudzīga, darbīga, mērķtiecīga. Pārliecināta par savām spējām. Necieš nekārtību un muļķību. Ir ieguvusi autovadītāja apliecību un mīļuprāt izvizina savus skolotājus.”
 
Annija Kristiāna: “Annija ir cilvēks, kurš nekad nepadodas un tiecas pēc saviem sapņiem… Vienmēr cenšas būt jauka un uztver dzīvi kā brīnišķīgu dāvanu. Pašaizliedzīga, emocionāla. Enerģiska, vispusīga, aktīva, radoša, ar vēlmi atšķirties no citiem, ar labu intuīciju, spēcīgu loģiku. Neatkarīga, saglabā savdabību, individualitāti. Atklājusi kolektīvās muzicēšanas šarmu – spēlē orķestrī un kopā ar mammu dzied korī Cesvaine.
 
Egils: Gudrītis - māk spriest. Egils nāk no mūzikas tradīcijām bagātas ģimenes. Viņa vectēvs un vecmamma ir profesionāli mūziķi, Mamma spēlē orķestrī alta vijoli. Skaņu pasaule ir ap Egilu un Egilā jau no viņa dzimšanas, tāpēc nav jābrīnās, ka savu dzīvi viņš ir nolēmis saistīt ar mūziku ar savu mīļo instrumentu mežragu.”
 
Everts: “Brīvdomātājs, bet tas netraucē viņam koncentrēties konkrētam darbam un izdarīt to vislabākajā veidā. Tieši tam pateicoties, ir gūti panākumi visos konkursos, kuros Everts ir piedalījies. Tieši tam pateicoties, cerams, Everts gūs panākumus arī citās dzīves jomās.”
 
Evija Madara: “Bez mūzikas pasaule būtu citāda, tāpēc Evija atvēl laiku sapņiem un mūzikai, jo tās viņai iedod spārnus un reizēm aiznes līdz pat zvaigznēm, tāpēc viņa ļaujas un lido…”
 
Arvis: “Bez mūzikas nebūtu melno un balto taustiņu, tāpēc tos mīlu un reizē nē, taču patiesi mīlu to, kas rada manī prieku un ļauj līdz galam palikt interesantam pašam sev! Tas mani fascinē!”
 
Līva: “Bez mūzikas pasaule būtu neatpazīstama, tāpēc reizēm smaidu un reizēm smejos, jo tā ir manas dvēseles mūzika, un jo vairāk es ieklausos sevī, jo vairāk atklāju un tveru šo mirkli ar prieku!”
 

Ance: “Vienmēr akurāta, precīza, atbildīga, mērķtiecīga. Prot parādīt arī savu spuraino pusi, kaut gan 90 procentos ir jauka, saulaina un draudzīga.”
 
Dagnija: “Labprāt joprojām darbotos orientēšanās sportā, ja vien klavieru skolotāja nebūtu pārliecinājusi, ka orientēšanās klaviatūrā viņai tomēr būs noderīgāka. Noslēpumaina, nemēdz runāt lieku. Skolotāja viņā atklājusi teicamu improvizatores talantu: Dagnija! – neslēp sveci zem pūra!”
 

Ance: “Apbrīnojama, nepārspējama precizitātē, pēc viņas varētu noregulēt pulksteņa laiku. Klavierspēle apgūta ar neatlaidīgu darbu, kas nesis rezultātu. Māk stabili nostāties uz kājām pat visneparedzamākajās situācijās.”
 

Laura Līva: “Mīļa, sirsnīga, atsaucīga. Klavierspēli apguva ar lielu centību un pacietību, ieguldot lielu, smagu darbu. Abas ar skolotāju bija ļoti priecīgas un gandarītas, ja priekšnesums izdevās. Laura no 6. klases paralēli mūzikas skolai mācās Sporta skolā. Izrādās – viņa ir Madonas novada ātrākā sprintere (4. vieta Latvijā).”
 
Krišjānis: “Kad, stājoties mūzikas skolā, Krišjāni uzrunāja mācīties kādu citu instrumentu, atbilde skanēja strikti: “nē!”, tikai akordeonu. Un tā sešos gados ar ļoti cītīgu, priekšzīmīgu darbu sasniegti ļoti labi rezultāti konkursos un koncertos, ir koncertējis kopā ar skolas kamerorķestri. Var teikt: mūzikas pārņemts. Draudzīgs, atsaucīgs, ar plašu interešu loku. Neviļus nāk prātā doma salīdzināt Krišjāni ar Hariju Poteru, kuram rokā allaž burvju nūjiņa un mēs visi esam brīnuma gaidās.”
 
Laura: “Tieša, vienmēr savs viedoklis, kuru dedzīgi aizstāv. Bieži vien stundās dziedāšana mijas ar diskusijām gan par tēmu, gan ne par tēmu. Ja vajag, - saņemas, nemaldīgi iet uz savu mērķi. Dažādās situācijās prot mobilizēties. Patīk aktieriskā dziedāšanas maniere, vislabāk jūtas mūziklu dziesmās. Sadzīvē saprotoša, līdzjūtīga. Laura pelnījusi medaļu par izturību: ik reizi,  atgriežoties no mūzikas skolas uz mājām, kājām mēroti daudzi kilometri, bieži vien pa lielu tumsu. Reiz pat gandrīz uz ceļa “sabadījusies ”ar briedi.”
 

Māra Madara: “Par savu tālāko dzīves ceļu izvēlējusies vijoles spēles studijas. Vairākkārt koncertējusi solo ar orķestri. Smalki jūt sava instrumenta stīgu vibrāciju. Viņas rokās vijole dzied ar brīnišķīgu skaņu.”
 

Elīza: “Ar neatlaidību un sistemātisku darbu ir ieguvusi mūzikas skolas absolvēšanas diplomu. Darba rūķis ar lielisku dzirdi un lielām darba spējām, kura visus šos gadus ir uzcītīgi gājusi uz mērķi.”
 

Katrīna: “Mērķtiecīga, izturīga, pacietīga, saprot kārtības un sistēmas nozīmi. Plāno un izmanto katru minūti, jo pagūst mācīties trīs skolās vienlaicīgi. Labākā skolniece klasē un izcila sportiste.”
 

Valērija: “Vienmēr un visur prot atrast prieku. Šarmanta, interesanta sarunu biedre. Spēcīgi izjūt apkārtējās emocijas. Sabiedriskākā un sirsnīgākā skolniece pasaulē.”
 

Laura: “Apzinīga, klusa un kārtīga. Ja ļoti nepieciešams, prot saņemties un paveikt lielas lietas. Lauriņ, - plašāku smaidu, Tev ir viss, lai pa dzīves ceļiem soļotu ar pašapziņu.”
 

Irbe: “Neatlaidīga un apzinīga kā skolniece, uzticama un korekta kā draugs, nepielūdzama un neatvietojama kā čella grupas līdere orķestrī.”
 

Gunita: “Ļoti talantīga, ar nesatricināmu nervu sistēmu. Vienīgā, kura ieskaitē var nospēlēt labāk, nekā māk, un, ja arī kaut kas sajūk, neapmulst, bet sacer savu variantu. Vienmēr laipna, labi satiek ar citiem, bet neaizmirst aizstāvēt arī savas intereses.”
 

GORDON NEUFELD 2019. gada 25. maijs

"Bērni mācās vislabāk, kad viņiem patīk skolotājs un ir pārliecināti, ka viņi patīk skolotājam".


Piesakies jaunumiem
© 2019 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »