1997. gadā bijušais Madonas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs aizsāka Latviešu mūzikas svētkus.
Kopš tā laika Madona uz vienu nedēļu augusta sākumā kļūst par latviskās mūzikas kultūras koncentrēšanās vietu. Radošais gars, kas šajās dienās sevi apliecina caur Latviešu komponistu un izpildītāju aktivitātēm, Latvijas kultūras kontekstā iezīmē spēcīgu virzienu tautas garīgā mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. Pazīstami un izcili mākslinieki ir tas garants, lai Latviešu mūzikas svētki kļūtu Latvijas nozīmēs pasākums, un Madona lepojas ar to, ka tieši šeit sakņojas un notiek šis kultūrvēsturiski nozīmīgais pasākums
2012. gadā organizācijas stafeti ir pārņēmis esošais direktors un diriģents Mārtiņš Bergs. Saglabājot to pamatu un vērtīgo ideju, ko sevī ietver Latviešu Mūzikas Svētki, tiek ieviestas arī jaunas tradīcijas, proti – saturiski svētki tiek papildināti ar jaunām idejām, - tradicionālie koncerti tiek papildināti ar komponistu, jauno izpildītāju un orķestra meistardarbnīcām, kas katru gadu pulcē gan Vidzemes, gan arī citu Latvijas novadu mūzikas skolu radošo potenciālu kā arī izcilus meistarus solistu, komponistu un orķestrantu izglītošanai. Šeit katru gadu mēģinam nodrošināt bāzi radošai laboratorijai, kur smelties iedvesmu jaunradei.
pianiste
Agnese Egliņa 2018. gada 22. augusts

21. Latviešu mūzikas svētku meistardarbnīcas pērlīte

2. klases Trio – 2 vijoles un klavieres.

Pēc atskaņojuma pianistam iesaku būt klusākam balansā attiecībā pret divām vijolniecēm, lai varam dzirdēt pilntiesīgi visus dalībniekus!

Uz ko saņēmu komentāru – “Skolotāj, vai varam vijolniecēm pielikt mikrofonus, lai es arī varu normāli spēlēt un izbaudīt mūziku”!

Piesakies jaunumiem
© 2018 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »