Jauno un topošo komponistu meistardarbnīcas

Kopš 1998. gada jūlija beigās un augusta sākumā Madona uz vienu nedēļu kļūst par Latviskās mūzikas kultūras koncentrēšanās vietu. Radošais gars, kas šajās dienās sevi apliecina caur Latviešu komponistu un izpildītāju aktivitātēm, Latvijas kultūras kontekstā iezīmē spēcīgu virzienu tautas garīgā mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. LMS idejas autors un dibinātājs autors ir Artis Kumsārs, savukārt sākot ar 15. svētkiem to organizēšana ir uzticēta Mārtiņam Bergam.
Saglabājot to pamatu un vērtības, uz ko balstās unikālā pasākuma dzīvotspēja, pēdējie četri gadi neizpaliek arī ar jaunievedumiem, proti – ar ļoti aktīvu jaunās paaudzes iesaistīšanu, izveidojot radošās meistardarbnīcas komponistiem, izpildītājmāksliniekiem un orķestrim, tādējādi rodot iespēju jaunajiem rast stimulu jaunradei, kā arī izkopt kopā muzicēšanas pieredzi.
Jauno komponistu meistardarbnīcas galvenais pienesums Latviešu mūzikas svētkiem ir jaunrade. Tā ir iespēja radīt mūziku, iestudēt to un koncertos līdzās klasiķu veikumam dzirdet arī laikmetīgās mūzikas tendences. Liels gandarījums ir tas, ka šajā jaunrades laboratorijā iesaistās izcilas personības - gan komponisti, gan atskaņotājmākslinieki. Rolands Kronlaks, Andris Dzenītis, Mārtiņš Viļums, Gundega Šmite, Jānis Petraškevičs, Ruta Paidere, Juste Janulyte, Imants Zemzaris, Marina Gribinčika, Anna Veismane ir tie pedagogi, kas līdz šim ir palīdzējuši īstenot jaunu komponistu izglītošanu un iedvesmošanu. 

(detelizētu informāciju pa gadiem skatīt zemāk)
 

2013. gads - 16. Latviešu mūzikas svētki
2013. gads – topošo komponistu meistardarbnīcā (bērnu mūzikas skolu audzēkņiem) piedalās: Emīls Sudmalis (Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas 3. klase) un Kārlis Bukovskis (Em. Dārziņa mūzikas vidusskolas 4. klase). Meistardarbnīcas vadītājs – Imants Zemzaris

Sadarbībā ar Rolandu Kronlaku un Andri Dzenīti tiek izveidots jauns formāts un iedibināta jauno komponistu meistardarbnīca jaunajiem komponistiem (mūzikas vidusskolu audzēkņiem un JVLMA studentiem)
 
Meistardarbnīcas vadītāji: Rolands Kronlaks un Andris Dzenītis.
Lektori: Rolands Kronlaks un Andris Dzenītis.
Noslēguma koncerta mūziķi: Rasa Kumsāre (vijole), Arvīds Zvagulis (vijole), Jānis Pauls (čells), Kārlis Klotiņš (čells), Rihards Plešanovs (klavieres), Jana Aņisimova (klavieres), Anna Gāgane (klarnete), Jūlija Skipore (akordeons), Edgars Vaivods (sitamie instrumenti).
 
Dalībnieki un viņu skaņdarbu pirmatskaņojumi 2013. gada 2. augustā plkst. 20:30
Latvīte Cirse Ārpusē - R. Kumsāre, J. Skipore, E. Vaivods;
Agita Reķe Jūras zilais - A. Gāgane, E. Vaivods;
Jachin Pousson On Mountain Stone (Uz klints akmens) - A. Gāgane, J. Skipore, E. Vaivods, A. Zvagulis, J. Pauls, R. Plešanovs;
Asnāte Pedece Pieskāriens – J. Skipore, J. Aņisimova;
Hans Blok Paldies “Rasa” – A. Gāgane, R. Kumsāre, K. Klotiņš, R. Plešanovs;
Alise Rancāne Laika cilpa – A.  Zvagulis, K. Klotiņš;
Armands Aleksandravičus Noskaņas apmulsums – A. Gāgane, J. Skipore, E. Vaivods;
Līva Blūma Ricochet (Rikošets) – J. Pauls, J. Aņisimova;
Evija Skuķe Light beams (Gaismas kūļi) – A. Gāgane, J. Skipore, E. Vaivods, R. Kumsāre, J. Pauls, J. Aņisimova.

 

GORDON NEUFELD 2019. gada 25. maijs

"Bērni mācās vislabāk, kad viņiem patīk skolotājs un ir pārliecināti, ka viņi patīk skolotājam".


Piesakies jaunumiem
© 2019 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola »